★ ما به عنوان والدین چگونه کودکان خود را به تمرین موسیقی تشویق کنیم؟ ★
 

31 خرداد 1401

همانطور که میدانید یادگیری موسیقی و انواع ساز میتواند تاثیرات مثبتی بر روی کودکان بگذارد و تمرین، لازمه ی پیشرفت در زمینه ی موسیقی میباشد. لازم به ذکر است که زحمات بهترین آموزشگاه ها و معلمان موسیقی بدون تمرین بی ثمر خواهد بود. برای ترغیب فرزندان به موسیقی روش های متفاوتی وجود دارد که در ادامه به آن میپردازیم.

۱- ایجاد برنامه ی روتین و منطقی برای تمرین:
کودک باید در زمانی تمرین کند که کاملا سرحال است. همچنین نباید انتظارات بیجا از کودک داشته باشیم؛ والدین باید طبق سن و روحیات کودک مدت زمان مناسبی را برای تمرین در نظر بگیرند. مثلا برای کودکانی که به سن مدرسه رفتن رسیده اند، یک ساعت مدت زمان مناسبی است، حتی میتوان دو تایم نیم ساعته در صبح و ظهر در نظر گرفت تا کودک خسته نشود. در واقع مرتب و روتین بودن تمرین نسبت به مدت زمانش مهم تر است مثلا نیم ساعت تمرین در هر روز بهتر از چند ساعت تمرین در هر سه روز است.

۲- تشویق و قدردانی از تلاش کودکان:
تمجید از تلاش نسبت به تمجید از نتیجه مهم تر است زیرا به کودک فشار وارد نخواهد شد و نگرانی و استرس از او دور خواهند بود.

۳- صحبت با کودک:
باید به کودک بفهمانید که فقط با تمرین میتوان به موفقیت رسید.

۴- برگزاری کنسرت:
کنسرت های خانوادگی نسبت به کنسرت هایی که در آموزشگاه ها برگزار میشوند، موثر تر هستند. اینگونه اجراهای کوچک تمرین خوبی هستند زیرا کودکان به تشویق شدن علاقه دارند.

۵- همراهی کردن کودک:
اگر خانواده به یادگیری موسیقی اهمیت دهد، کودک نیز ناخودآگاه اهمیت موسیقی را درک خواهد کرد. اگر والدین با کودک تمرین کنند و از کودک بخواهند که آموخته هایش را به آنها یاد دهد، کودک پیشرفت خواهد کرد.

امیدواریم که به شما والدین عزیز برای تشویق فرزندانتان به تمرین موسیقی کمک کرده باشیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *