شروع داستان Audient با عرضه یک کنسول پرچمدار
سال 1997 بود که دو مهندس صدا به نام های «دیوید دریاردن» و «گرت دیویس» تصمیم به راه اندازی یک فروشگاه گرفتند. دریاردن در گاراژی شروع به ساخت نوع جدیدی از کنسول های میکسِ آنالوگ کرد که سطح استاندارد کیفیت صدا را در صنعت ضبط دیجیتال وارد مرحلۀ جدیدی می کرد. خبرِ ساخته شدن این کنسول به بیرون درز کرد و با معرفی آن، کمپانی آدینت توانست رویای صد ساله را در یک شب رقم بزند.

البته چنین کمپانی بزرگی لااقل در شکل کنونی خود آن طور که گفتیم در زمانی کوتاه روی کار نیامده، بلکه سال ها تلاش پیاپی در پی آن بوده است. دیوید و گرت پیش از آدینت، شرکت DDA را تأسیس کردند که فعالیت آن محدود به ساخت کنسول هایی بود که در دهۀ 80 و 90 مورد استفاده قرار می گرفتند. دیاردن در ادامۀ مسیر به صورت تمام وقت با Eddie Veale طراح کنسول و استودیوهای موسیقی کار کرد. ادی واله شخصی بود که ساخت استودیوهای اختصاصی برای هنرمندان به نامی چون جان لنون، رینگو استار، جورج هریسون را در کارنامه کاری اش داشت. با گذشت زمان و افزایش سطح تجربیات بالاخره کمپانی آدینت از راه رسید؛ شرکتی که به لحاظ نوع فناوری تا آن زمان رقیبی نداشت.

آدینت در سال 1997 با عرضۀ کنسول پرچمدار خود یعنی ASP8024 از زمین برخاست. این کنسول در مقایسه با کنسول های دسکتاپی بزرگِ آن زمان، قیمتِ کمتر و کیفیت بهتری داشت و خیلی زود به محبوبیت رسید. این محصول افتخار جدیدی در تاریخچۀ فعالیت های آدینت به ثبت رساند. کنسول یاد شده علاوه بر قیمت و کیفیت بالا، ویژگی متمایز دیگری نیز داشت؛ سادگی و امکانات فراوان! این محبوبیت تا 20 سال بعد نیز باقی ماند و کماکان بعضی از افراد با رضایت خاطر از آن استفاده می کردند.

پیشرفت های یاد شده باعث شد تا آدینت تصمیم به گسترش مخاطبان خود بگیرد. نهایتاً آن ها دست به انجام کاری زدند که سازندگان مشهور کنسولِ آن زمان می کردند: آن ها شروع به ساخت پری امپ هایی با ساختار رک مونت کردند. ASP800 و ASP880 نه تنها مجهز به 8 پری امپ اورجینال آدینت هستند بلکه دارای ویژگی های اضافه ای مثل مبدل دیجیتال و JFET DIs, HMX و … نیز هستند.

آدینت شعار جالبی دارد که «ما فقط نمی شنویم، گوش می دهیم.» و هیچ محصولی بهتر از کارت صداهای سری iD از عهدۀ محقق ساختن این شعار برنیامد. این کارت صدای USB دارای یک پری آمپِ میکروفون کلاسِ A، مبدل Burr-Brown و JFET DIs است. قابلیت هایی چون یکپارچگی با کنسول نرم افزار آهنگسازی و قسمت مانیتور میکس، در کنار کیفیت صدای بی نظیر، کارت صدای iD را به یک انتخاب ایده آل برای همۀ افراد تبدیل کرده است.

 

برای دیدن موجودی و قیمت محصولات آدینت کلیک کنید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *