وب‌سایت دنیای ساز، تنها سایت در حوزه موسیقی هست که نماد اعتماد دائمی چهار ستاره دریافت کرده است.

در ایران حدود یک و نیم میلیون سایت وجود داره که 19 تا از اونها نماد 4 ستاره دارن، دنیای ساز یکی از اون 19 سایته.

(در مورد اعتبار نماد 4 ستاره کافیه بدونید که در حال حاضر سایت ترب و علی بابا و ایستگاه و ایمالز و آپارات نماد 1 ستاره و سایت دیوار و شیپور و درگاه زرین پال نماد 3 ستاره دارند.)

 

این قرارداد، مهم‌ترین سند از قوانین و شرایط استفاده از دنیای ساز است.

۱) طرفین قرارداد

1.1. طرف اول قرارداد
(1) این قرارداد بر اساس ماده ۱۰ قانون مدنی و به صورت دوجانبه و مطابق مفاد و شرایط این سند، میان طرفین آن منعقد می‌شود: طرف اول قرارداد پلتفرم دنیای ساز (به نشانی اینترنتی donyayesaaz.com) و تمامی سرویس‌ها، ابزارها، اپلیکیشن‌ها و سایر وب‌سایت‌ها و دامنه‌ها و نشان‌های وابسته به آن است که از این پس در این سند «دنیای ساز»‌ نامیده می‌شود.

تبصره 1: دنیای ساز یک بازارگاه آنلاین (پلتفرم بازار الکترونیکی) است نه فروشگاه اینترنتی و نقش ایجاد زیرساخت مناسب برای تعامل میان تأمین‌کنندگان و مصرف‌کنندگان بیرونی محصول (کالا) را در چارچوب و قواعد این قرارداد برعهده دارد. به عبارت دیگر، دنیای ساز به شکل یک واسطه میان مشتریان و عرضه‌کنندگان کالا فعالیت می‌کند بدون آن‌که خود طرف معاملات یا توابع معاملات میان آنان قرار گیرد و صرفا خدمات بازاریابی الکترونیکی را فراهم می‌کند.

1.2. طرف دوم قرارداد
(2) تمام اشخاصی که طبق تعریف و مفاد این سند، در دنیای ساز ثبت‌نام و یا از خدمات آن (موضوع قرارداد) استفاده می‌کنند که از این پس در این سند حسب مورد «کاربر/کاربران» یا «خریدار/خریداران» خوانده می‌شوند.

1.3. تعاریف
(3) در قرارداد حاضر، اصطلاحات زیر در معانی مذکور در این ماده به‌کار رفته‌اند. کلماتی که تعریف نشده‌اند، توسط مرجع تفسیر در این قرارداد تفسیر می‌شوند.

الف. کاربر: هر شخصی که وارد دنیای ساز می‌شود، پس از احراز شماره تلفن همراه، کاربر دنیای ساز است و ملزم به رعایت مقررات این قرارداد است.

ب. دنیای ساز: سایت دنیای ساز به نشانی donyayesaaz.com و اپلیکیشن «دنیای ساز» و در این سند به صورت کلی از آن‌ها با عنوان «دنیای ساز» یاد می‌شود.

۲) موضوع قرارداد
(4) استفاده از خدمات دنیای ساز در چارچوب این سند، قوانین و مقررات کشور، احکام شرعی و اخلاق و عرف جامعه شامل موارد ذیل می‌گردد:

اول، خرید و فروش کالا و خدمات مجاز در بستر الکترونیکی، به شکل غیر هرمی و غیر شبکه‌ای، با هدف مصرف، تجارت، بازرگانی، واردات یا صادرات.

دوم، برقراری ارتباط و انتشار محتوا در بسترهای اجتماعی دنیای ساز.

۳) شرایط عضویت و فعالیت
(5) این قرارداد و سایر آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی که از طریق راه‌های ارتباطی دنیای ساز به صورت عمومی یا موردی به اطلاع کاربر می‌رسد، مجموعاً جزو شرایط استفاده و بهره‌برداری از دنیای ساز است. استفاده کاربران از دنیای ساز، به‌منزله پذیرش همه قوانین و مقررات فوق‌الذکر است.

(6) در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های دنیای ساز تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است. همچنین لازم است کاربران نیز هرچند وقت یکبار قوانین را مطالعه کرده و از تغییرات احتمالی مطلع گردند. دسترسی به قوانین همواره از طریق همین صفحه و به آدرس donyayesaaz.com امکان پذیر خواهد بود.

3.1. مالکیت و مسئولیت دنیای ساز و کاربر
(7) ایجاد حساب کاربری در دنیای ساز و همچنین مفاد این قرارداد و دیگر اسناد دنیای ساز، هیچ نوع تعهد، توافق و قراردادی نظیر ایجاد شعبه، مشارکت و سرمایه‌گذاری مشترک، یا رابطه‌ای نظیر استخدامی یا پیمانکاری، حق فنی، شراکت، عاملیت فروش، نمایندگی یا مانند آن را مابین کاربر و دنیای ساز ایجاد نخواهد کرد.

(8) دنیای ساز هنگام ایجاد حساب کاربری یا ارائه خدماتش، مجاز است در مراحل و زمان‌های مختلف اطلاعاتی را از کاربر به صورت الکترونیکی یا کاغذی یا اشکال دیگر و به صورت منفرد یا متعدد درخواست و دریافت کند.

(9) کاربر با ایجاد حساب کاربری، رضایت خود را جهت دسترسی دنیای ساز به اطلاعات خود و استفاده از آن، به ‌‌شیوه‌ای که در این قرارداد یا دیگر اسناد و دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های متعلق به دنیای ساز بیان می‌شود، اعلام می‌کند.

(10) اگر کاربر از طریق هر نوع سیستم الکترونیکی واسط و بیرون از دنیای ساز، به دنیای ساز متصل شود، درخواست دریافت اطلاعات از وی، تابع قوانین و شرایط ذکر شده در این قرارداد است.

(11) دنیای ساز نسبت به حفظ حریم شخصی و اطلاعات خصوصی کاربر متعهد است و از این اطلاعات برای بهبود تجربه‌های کاربری و تسهیل روابط تجاری فی‌مابین کاربران استفاده می‌کند. همچنین به دلیل رعایت مسائل امنیتی، صحت‌سنجی، پیگیری‌های حقوقی و قانونی، افزایش بهره‌وری و دقت در فرآیندهای کاری دنیای ساز، ممکن است اطلاعات دریافتی کاربر، توسط کارکنان مختلف دنیای ساز یا گروه‌های مشاور و همکار، در زمان‌بندی‌های مختلف رؤیت و بررسی گردد.

تبصره1: در صورت عدم تطابق مشخصات و اطلاعات ارائه شده از سوی کاربر، دنیای ساز می‌تواند مقررات خود را نسبت به کاربر اعمال کند.

تبصره2: دنیای ساز ممکن است در بازه‌های زمانی متفاوت و دفعات مکرر، حسب مورد، از اشخاص مدارک لازم جهت احراز هویت یا احراز مجوزات لازم برای کسب‌وکار یا مسائل دیگر درخواست کند.

(12) مطابق این قرارداد، تامین کننده به دنیای ساز وکالت داده است که در صورت عدم پاسخگویی یا عدم تمایل به ادامه همکاری، دنیای ساز بتواند در خصوص ادامه همکاری با وی تصمیم گیری نماید. اتخاذ هر تصمیمی در این رابطه الزامی است و کاربران حق اعتراض به آن را ندارند.

(13) فعالیت‌های کاربر در دنیای ساز، با حساب و نام کاربری‌ وی پیوند دارد و تمام یا بخشی از اطلاعات کاربری و فعالیت‌های وی به صورت پیش‌فرض در وب‌سایت اصلی دنیای ساز و نیز اپلیکیشن‌ها و سایر ابزارهای و صفحات وابسته به آن، برای عموم قابل‌مشاهده است. همچنین این اطلاعات در فضای مجازی و اینترنت (مانند نتایج موتورهای جستجوگر ایرانی و خارجی و شبکه‌های اجتماعی وابسته به اینترنت)، در دسترس دیگران قرار دارد.

تبصره ۱: از جمله اطلاعات کاربر و فعالیت‌ وی در دنیای ساز از این قرار است: نام، تاریخ پیوستن و حضورهای مختلف در دنیای ساز، محصولاتی که خرید کرده‌ یا درباره آن‌ها نظر و امتیاز داده‌ است، نظرهای کاربر در صفحات مختلف دنیای ساز و صفحات محصولات و محصولات فروش رفته.

(14) دنیای ساز فقط نسبت به حفظ حریم شخصی و اطلاعات خصوصی کاربر در دنیای ساز (طبق تعریف طرف اول این قرارداد در ماده 1) مسئولیت دارد و در قبال هیچ یک از اشخاص دیگر اعم از تامین کننده ها و دیگر اشخاص ثالث بهره‌بردار از خدمات دنیای ساز، هیچ تعهد و مسئولیتی ندارد. اطلاعاتی که در قلمرو عمومی قرار می‌گیرند نیز از این حیث مستثنی هستند.

تبصره۱: دنیای ساز در تعامل با برخی شرکت‌ها و ارائه‌دهندگان خدماتی که به آنها نیاز دارد، با بهره‌گیری از ابزارهای تحلیل داده و نتیجه حاصل از آن، به تحلیل، طراحی و اجرای برنامه‌های بازاریابی خواهد پرداخت. همچنین با ارائه‌دهندگان خدمات جمع‌آوری، بهره‌برداری، ارتقا و تحلیل اطلاعات جهت ارائه خدمات بهتر به مخاطبان و کاربران خود، همکاری می‌کند. استفاده از داده‌ها و اطلاعات کاربران به‌صورت بی‌نام و حفظ محرمانگی داده‌هاست و افشای داده‌های بانام صرفاً با رضایت صاحب یا صاحبان داده صورت می‌پذیرد.

تبصره۲: دنیای ساز با هدف افزایش بهره‌وری، توسعه اکوسیستم کسب‌وکارهای خرد، افزایش سطح رضایت مشتریان، توسعه و ارتقای پلتفرم دنیای ساز و کسب‌وکارهای حاضر در آن، حسب مورد و تعریف طرح‌های احتمالی در تعامل با دانشگاه‌ها، اساتید و پژوهشگران، مجاز است اطلاعات طبقه‌بندی‌شده در اختیار خود را با رعایت اصول حمایت از داده‌ها در دسترس افراد و مجموعه‌های فوق‌الذکر قرار دهد.

(15) دنیای ساز اطلاعات کاربر را به شخص ثالث نمی‌فروشد و از آنها استفاده تجاری نمی‌کند.

(16) دنیای ساز به دلایل متعددی، از جمله درک رفتار کاربران و مخاطبان خود و تدارک تجربه بهتری برای آنها، از فن‌آوری‌هایی مانند کوکی‌ها (نظیر cookies, clear gifs, log files, and flash cookies) استفاده می‌‌کند.

(17) دنیای ساز راه‌های ارتباطی خود با کاربران را از طریق سایت رسمی خود به نشانی donyayesaaz.com اعلام می‌کند و از این طریق با کاربران خود ارتباط برقرار می‌کند و در قبال سوءاستفاده از ارتباط تقلبی و غیر واقعی هیچ مسئولیت مدنی و کیفری ندارد. دنیای ساز برای ارتباط گرفتن با مشتری فقط از راه‌های زیر اقدام می‌کند:

اول: قسمت چت دنیای ساز دکمه چت آنلاین
دوم: تماس از طریق شماره‌ ویژه 02144879833

تبصره 1: استفاده از بخش گفتگو به منزله موافقت با دستورالعمل استفاده از قسمت گفتگوی دنیای ساز است که جزئی لاینفک از این قرارداد است.

(18) دنیای ساز اطلاعات کاربر را در صورت درخواست رسمی مراجع ذی‌صلاح قضایی، انتظامی و قانونی در اختیار آنها قرار خواهد داد.

(19) حق مالکیت دنیای ساز بر مجموعه دارایی‌های مادی و غیر مادی‌اش محفوظ است و بهره‌برداری و استفاده از هر یک از آنها از طرف اشخاص دیگر، خارج از مقررات دنیای ساز یا عرف و عادت، به شکل مستقیم یا غیر مستقیم، با اهداف تجاری یا غیر تجاری، سوء‌استفاده تلقی می‌شود و ممنوع است و علاوه بر مقررات این قرارداد حق پیگیری قانونی و قضایی برای دنیای ساز محفوظ است.

(20) دنیای ساز در قبال حوادث غیر مترقبه در بستر مبادلات الکترونیکی و خارج از اراده و قدرت خود، مانند قطع اینترنت و برق از سوی مراکز ذی‌صلاح، مسئولیتی ندارد.

(21) دنیای ساز در برابر تخلفات کاربر از مفاد این قرارداد و دیگر اسناد و دستورالعمل‌‌های متعلق به دنیای ساز یا نقض قوانین کشور یا ارتکاب اعمال مجرمانه، می‌تواند بدون اطلاع قبلی و یک‌طرفه نسبت به اعمال مقررات خود به شرح زیر اقدام کند و در این موارد، نسبت به تأثیر احتمالی این اقدامات بر کار و درآمد کاربر، مسئولیتی نخواهد داشت:

محدود کردن ارائه یک یا چند خدمت دنیای ساز به کاربر؛

تعلیق حساب کاربری؛

مسدود سازی حساب کاربری؛

مسدود سازی یا کسر موقت یا دائمی اعتبارات کیف پول کاربر یا هرنوع اعتبار در دنیای ساز به صورت جزئی یا کلی؛

اعمال جریمه نقدی.

حذف کامل حساب کاربری

تبصره 1: مقررات انضباطی تکمیلی در مورد تامین کنندگان در ماده 4 آیین‌‎نامه سلامت و کیفیت محصول بیان شده است که جزء لاینفک این قرارداد است.

تبصره 2: دنیای ساز ممکن است از راه‌های مختلف ارتباطی، اعمال هر یک از مقررات فوق را به اطلاع کاربر برساند و یا پیش از اطلاع‌رسانی اقدام به اعمال مقررات خود کند و کاربر حق اعتر اضی در این موارد نخواهد داشت.

تبصره 3 : چنانچه کاربری با چند تامین کننده از طریق یکی از تامین کنندگان خود مرتکب تخلف شود، دنیای ساز در اعمال این مقررات درخصوص تمامی تامین کنندگان این کاربر محدودیتی ندارد.

.3.2 ایجاد حساب کاربری
(22) کاربر قبل از عضویت در دنیای ساز و استفاده از خدمات آن، می‌بایست مفاد این قرارداد را کامل و دقیق مطالعه و قبول کند. بنابراین صرف ایجاد حساب کاربری در بازار دنیای ساز حتی بدون جستجو یا خرید و فروش در آن، به معنای اطلاع و موافقت کاربر با این قرارداد است.

(23) حداقل سن برای ایجاد حساب کاربری برای عموم اشخاص حقیقی، ۱۸ سال تمام و مشروط بر داشتن اهلیت قانونی برای معامله (بالغ، عاقل و رشید بودن) و عدم ممنوعیت قانونی برای آنهاست.

تبصره: ایجاد حساب کاربری و استفاده از خدمات دنیای ساز برای اشخاص حقیقی با سن ۱۵ سال تمام شمسی، تنها با اطلاع و تأیید دنیای ساز و اجازه و نظارت یکی از والدین یا سرپرست قانونی وی مجاز است.

(24) برای ساخت حساب کاربری در دنیای ساز به یک شماره همراه معتبر و به‌نام کاربر نیاز است و کاربر در برابر صحت اطلاعاتی که وارد می‌کند و مالکیت شماره همراه ثبت‌نامی تماماً و کاملاً مسئول خواهد بود. همچنین با هر شماره همراه فقط یک حساب کاربری می‌توان ایجاد کرد.

(25) کاربر به صورت مستقل مسئول حفاظت از اطلاعات و امنیت حساب کاربری خود است. بنابراین تمام مسئولیت هر نوع استفاده از حساب کاربری به صورت اشتراکی یا تحت مدیریت دیگران یا غیر مجاز، به عهده کاربر است. به همین دلیل، کاربر در صورت مشاهده هرگونه مشکل در استفاده از حساب کاربری خود، می‌بایست آن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دنیای ساز اطلاع دهد.

(26) تغییر مالکیت حساب کاربری و هر نوع واگذاری مالکانه آن‌ها به دیگران (مانند اجاره)، بدون اطلاع و تایید دنیای ساز امکان‌پذیر نیست و در صورت اطلاع، دنیای ساز مجاز به اعمال مقررات خود خواهد بود.

(27) دنیای ساز نظارت و مسئولیتی درباره ارتباط و تعامل آنلاین یا آفلاین کاربران دنیای ساز با یکدیگر در درون یا بیرون از بازار دنیای ساز ندارد مگر در موضوع و چارچوب این قرارداد.

3.3. انتشار محتوا و استفاده از آن
(28) هر آنچه کاربر هنگام استفاده از خدمات دنیای ساز در هر بستر متعلق به آن درج و منتشر می‌کند، محتوای کاربر محسوب می‌شود.

(29) کاربر هنگام درج هر نوع محتوا، می‌بایست قوانین کشور (مانند قانون جرایم رایانه‌ای، فهرست مصادیق محتوای مجرمانه و قوانین و مقررات تبلیغاتی کشور)، احکام شرعی، اخلاق و عرف جامعه و مفاد این قرارداد را رعایت کند و تمام مسئولیت و تبعات حقوقی و کیفری آن را بپذیرد.

تبصره ۱: اهم عناوین مصادیق محتوای مجرمانه عبارت است از: محتوا علیه عفت و اخلاق عمومی، مقدسات اسلامی، امنیت و آسایش عمومی، مقامات و نهادهای دولتی و عمومی، محتوای قابل‌استفاده برای ارتکاب جرایم رایانه‌ای، محتوای تحریک و ترغیب یا دعوت‌کننده به ارتکاب جرم، و محتوای مجرمانه مربوط به امور سمعی و بصری و مالکیت معنوی و… .

تبصره ۲: بخش مهمی از انتشار محتوا به صفحات محصول برمی‌گردد و به همین دلیل تامین کننده دنیای ساز باید قوانین کشور و مقررات دنیای ساز را که به انتشار محتوا مربوط است با نهایت دقت رعایت کند. مهم‌ترین مسائل و مقررات در قسمت راهنمایی و آموزش دنیای ساز آورده شده و کاربران لازم است تا آن را مطالعه‌کنند.

(30) در نام کاربری، اطلاعات ورودی برای محصولات و بخش توضیحات مرتبط به آنها، استفاده از عناوینی که نیازمند مجوز از وزارتخانه‌ها یا سازمان‌های دولتی و مراکز علمی و امثالهم باشد، برندهای ثبت‌شده،‌ اسامی مقدس (مانند نام‌ها و القاب چهارده معصوم و امام‌زادگان مشهور)، نام‌های کامل یا اختصاری متعلق به دولت، اسامی آثار ملی و تاریخی، اسامی دانشمندان، هنرمندان و افراد مشهور معاصر، بدون گرفتن مجوزهای لازم ممنوع است و در صورت تخلف کاربر، تمام مسئولیت و عواقب آن با کاربر است.

(31) استفاده از نام « دنیای ساز» توسط کاربران بدون اخذ رضایت کتبی ممنوع و قابل‌ پیگرد قانونی و قضایی است.

(32) دنیای ساز نسبت به هرگونه ادعا یا خسارت احتمالی نسبت به محتوای کاربر هیچ مسئولیت مدنی و کیفری نخواهد داشت.

(33) کاربر با درج محتوا در دنیای ساز، حق استفاده از آن، ویرایش، بازتولید و بازنشر را به دنیای ساز به صورت انحصاری، قابل‌واگذاری به غیر، همه‌جانبه، غیر قابل‌استرداد می‌دهد.

(34) استفاده و انتشار محتوای کاربران دنیای ساز در بیرون از دنیای ساز مجاز نیست؛ مگر در چارچوب این قرارداد یا وجود امکان اشتراک‌گذاری توسط دنیای ساز.

(35) کاربر در استفاده از محتوای خارج از دنیای ساز ملزم به رعایت مالکیت معنوی و حقوق دیگران در محتوای خود می‌باشد واز این جهت مسئولیتی متوجه دنیای ساز نیست و در صورت اطلاع، دنیای ساز می‌تواند مقررات خود را اعمال کند.

(36) کاربر نباید اطلاعات حساس، خصوصی و محرمانه خود یا دیگران را در دنیای ساز منتشر کند یا در اختیار کاربران قرار دهد. دنیای ساز در مورد سوءاستفاده از این اطلاعات و خسارت‌های احتمالی هیچ مسئولیتی را نمی‌پذیرد.

(37) کاربر برای تولید، انتشار و انتقال محتوا مجاز به استفاده از سیستم‌های ماشینی، رایانه‌ای و ربات نیست.

(38) انتشار محتوای خارج از موضوع فعالیت و خدمات دنیای ساز (مانند مباحث سیاسی و حزبی) و محتوای غیرمجرمانه اما نامناسب و خارج از عرف (مانند تصاویر ترسناک و شوخی‌های خلاف شئون اخلاقی) مجاز نیست.

(39) دنیای ساز مجاز به نظارت بر همه محتوای کاربران در بستر دنیای ساز است و در صورت تشخیص محتوای نامناسب یا ناقض قوانین کشور و مقررات دنیای ساز، می‌تواند آن را بدون اطلاع قبلی حذف کند و از این جهت هیچ ادعایی علیه دنیای ساز مسموع نخواهد بود. همچنین در این موارد، دنیای ساز مجاز به اعمال مقررات خود است و نسبت به اقناع کاربر هیچ تعهدی ندارد.

تبصره: در صورتی که کاربر نظرات منفی یا توهین‌آمیزی منتشر کند یا برای خریدهای خود نظراتی منتشر کند که به دنیای ساز اثبات شود خلاف واقعیت است، دنیای ساز ضمن آن‌که حق دارد مقررات خود را اعمال کند، ممکن است اقدامات مذکور در این ماده را نیز اعمال کند.

(40) اعمال جرايم و مجازات قانونی در قبال محتوای کاربران، مانع و رافع برخورد دنیای ساز با کاربر نیست و برعکس.

3.4. دعوت برای عضویت و فعالیت در دنیای ساز
(41)مطابق این قرارداد، کاربران به دنیای ساز وکالت داده‌اند در صورتی که به تشخیص دنیای ساز، نیاز به اقامه دعوا در مسائل حقوقی یا کیفری باشد، دنیای ساز بتواند اقدامات مقتضی را چه از جانب کاربر و چه از جانب دنیای ساز انجام دهد. حق اقامه دعوا برای خود کاربر نیز محفوظ است.

(42) اطلاعات مربوط به طرح‌های دعوت، ذخیره و تحلیل می‌گردد. بنابراین در صورت مشاهده هر گونه تقلب و سوء‌استفاده کاربر، اعم از دعوت‌کننده و دعوت‌پذیر، مانند دعوت از خود یا معامله صوری یا به قصد تقلب، تخلف و نقض قوانین دنیای ساز شناخته می‌شود و دنیای ساز مجاز است کاربر را بدون اطلاع قبلی از طرح خارج و مقررات خود را اعمال کند.

تبصره 1: کلیه اعتبارات و وجوه دریافتی کاربر و نیز دسترسی به حساب کاربری، پس از اثبات عدم وجود تقلب و سوءاستفاده قابل استرداد است و می‌تواند به حساب خود دسترسی داشته باشد.

تبصره 2: کاربر نمی‌تواند نسبت به نحوه و مدت‌زمان پایش، بررسی و عدم دسترسی به حساب کاربری خود در این بازه زمانی اعتراضی داشته باشد یا خسارتی مطالبه نماید.

(43) دنیای ساز همواره می‌تواند خسارت و حقوق قانونی خود را نسبت به هر گونه تخلف کاربر در دنیای ساز، طبق مقررات این سند و نیز از طریق قانونی و قضایی، پیگیری و مطالبه کند.

(44) مطابق این قرارداد کاربران به دنیای ساز وکالت دادند در مواردی که به تشخیص دنیای ساز نیاز به پیگیری حقوقی و قضایی در امور حقوقی یا کیفری داشته باشد، دنیای ساز اقدامات لازم را انجام دهد.

(45) اعتبارات و امتیازات مالی طرح‌های دعوت، ماهیت هدیه دارد و قابل‌تبدیل به پول نقد یا قابل‌انتقال به دیگران به صورت اختیاری یا قهری (ارث)نیست.

(46) تامین کنندگان مجاز به خرید کالای خود نمی‌باشند.

(47) استفاده تامین کنندگان از کدهای تخفیف دنیای ساز برای خرید از کالای خود مجاز نیست و تخلف محسوب می‌شود و در صورت مشاهده، اعتبار کدهای تخفیف مسدود می‌شود.

(48) طرح‌های دعوت ممکن است به زمان یا مکان یا شرایط خاصی محدود باشد یا در آن شرایطی برای مزایای استفاده نشده‌ی گذشته در نظر گرفته شود؛ بنابراین مبنای بهره‌مندی از مزایای آن‌ها، زمان استفاده کاربر از نسخه جدید است و در صورت عدم استفاده کاربر و باطل شدن آن‌ها، هیچ حقی برای کاربر یا تعهدی برای دنیای ساز ایجاد نمی‌کند.

تبصره: دنیای ساز بر اساس تشخیص خود، مجاز به تعلیق یا ابطال اعتبارات و امتیازات مربوط به طرح‌های مختلف دعوت است.

(49) برای استفاده از مزایای طرح دعوت، دنیای ساز می‌تواند برای نهایی شدن سفارش خرید، علاوه بر استفاده از اعتبار هدیه، پرداخت مبلغی توسط خریدار را شرط کند. همچنین این مبلغ می‌تواند در طرح‌های دعوت، مختلف باشد.

۴) مقررات تامین کنندگان در دنیای ساز
(50) فروش محصول (اعم از کالا و خدمات) در دنیای ساز، منوط به رعایت مقررات این قرارداد است.

4.1. مالکیت و مسئولیت دنیای ساز و تامین کننده
(51) دنیای ساز یک بازارگاه آنلاین است نه فروشگاه اینترنتی؛ بنابراین دنیای ساز هیچ نقش مستقیم یا غیر مستقیمی در مدیریت تامین کنندگان و عرضه و فروش محصولات (کالا و خدمات به صورت فیزیکی و غیرفیزیکی) ندارد و کاربر با آگاهی از این موضوع، در دنیای ساز فعالیت می‌کند و محصولات خود را می‌فروشد. تصریح می‌گردد که دنیای ساز در چارچوب این قرارداد در قالب خریدار یا فروشنده تعریف نمی‌شود.

تبصره 1: دنیای ساز با هدف بهبود و تسهیل شرایط خرید و فروش می‌تواند قابلیت‌هایی را برای جستجوی کاربر، دسته‌بندی محصولات و مانند آن ارائه کند و تامین کننده شرایط و آیین‌نامه‌های اعلامی آن را می‌پذیرد. همچنین دنیای ساز به منظور عدم سوء‌استفاده کاربران، متعهد به اعلام همه جزئیات این قابلیت‌ها نیست.

(52) تامین کننده برای آغاز فعالیت فروش، احراز هویت میشود.

(53) تامین کننده در محدوده این قرارداد، مالک و مسئول کالاهای خود است و دنیای ساز نسبت به مسائل مربوط به محصولات وی و فروش آنها و تبعات حقوقی و کیفری آن هیچ مسئولیتی ندارد. با این وجود، دنیای ساز تلاش خواهد کرد با وضع مقررات و نیز ایجاد ابزارها و امکانات متنوع، شرایط فروش در دنیای ساز را تسهیل کند.

(54) الزامات قانونی فروش الکترونیکی که در قوانین کشور وجود دارد، مانند قانون تجارت الکترونیکی در فروش در دنیای ساز نیز حاکم و جاری است و عدم آگاهی کاربر از آنها موجب حقی برای او نخواهد شد یا مسئولیتی برای دنیای ساز ایجاد نخواهد کرد.

(55) تامین کنندگان تعهد می‌نمایند که تمامی محصولاتی که در بستر دنیای ساز به فروش می‌رسانند، دارای تمامی مجوزات قانونی هستند و حسب مورد، دارای پروانه ساخت، پروانه کارگاه، مجوز واردات و مانند اینها هستند و فروش آنها دارای مجوز قانونی است.

تبصره 1: دنیای ساز ممکن است در بازه‌های زمانی مختلف نسبت به راستی‌آزمایی برخی کالاها اقدام کرده و راسا اقدام به بررسی مجوزهای آنان کند یا از تامین کنندگان درخواست کند تا مجوزات خود را به دنیای ساز ارائه‌دهند.

تبصره 2: اعمال فوق موجب ایجاد هیچ نوع مسئولیتی برای دنیای ساز نخواهد بود و صرفا جهت تنقیح کالاها و محیط کسب‌وکار اقدام به این عمل می‌نماید.

(56) مطابق این قرارداد، تامین کننده به دنیای ساز وکالت داده است که در صورت عدم پاسخگویی یا عدم تمایل به ادامه همکاری، دنیای ساز بتواند در خصوص کالاهای وی تصمیم گیری نماید. اتخاذ هر تصمیمی در این رابطه الزامی است و کاربران حق اعتراض به آن را ندارند.

(57) توصیه می‌شود پیش از اقدام به فروش کالا و خدمات در دنیای ساز، تامین کننده این شرایط و قوانین حاکم را کامل و با دقت مطالعه کند.

(58) عرضه، تبلیغ و فروش کالا و خدماتی که فروش آنها به صورت مطلق یا در بستر الکترونیکی (اینترنتی) ممنوع و غیرقانونی هستند، از طریق دنیای ساز نیز مجاز نیست و چنانچه بر اثر اشتباه یا به عمد به فروش برسند، حقی را برای تامین کننده یا خریدار ایجاد نمی‌کند و تمام مسئولیت آن حسب مورد با یک یا هر دوی آنهاست و در این موارد، علاوه بر مقررات دنیای ساز، اگر تکلیف قانونی نیز وجود داشته باشد دنیای ساز به آن عمل خواهد کرد.

(59) عرضه، تبلیغ و فروش هر محصولی که به اخذ مجوز خاصی نیاز دارد، بدون گرفتن مجوز‌های لازم ممنوع است و در صورت تخلف تامین کننده و منجر شدن به آسیب یا شکایت اشخاص، تامین کننده ضامن جبران خسارت و عودت هزینه است و دنیای ساز مسئولیتی از هیچ حیث نخواهد داشت.

(60) تامین کننده می‌بایست حسب مورد، شناسه‌های ضروری محصول مانند شناسه کالا و شناسه رهگیری، سری ساخت، تاریخ تولید و انقضای کالاها و شرایط گارانتی را بر روی کالاهای عرضه شده نصب و در توضیحات محصول نیز درج کند که به معنای تأیید صحت آنهاست. همچنین مشتری نیز می‌بایست پیش از خرید نسبت به بررسی و صحت آنها اقدام کند و از این حیث دنیای ساز مسئولیتی نخواهد داشت.

(61) تامین کننده می‌پذیرد که در دنیای ساز صرفاً کالاهای اورجینال به فروش برساند و در صورتیکه کالا اورجینال نیست در قسمت کشور سازنده یا سایر بخشها قید نماید (کالاهای تحت لیسانس در این گروه هستند).

(62) عرضه و فروش کالاهای غیر قانونی ممنوع است و دنیای ساز به محض تشخیص و شناسایی این موارد، از نمایش و فروش این محصولات جلوگیری کرده و بر اساس مقررات خود با متخلف برخورد خواهد کرد.

(63) تامین کننده باید نام کالاهای دارای چند نام را بصورت کامل و واضح در دنیای ساز به فروش برساند و استفاده از تیترهای نامفهوم ممنوع است.

(64) دنیای ساز برای مدیریت برندها، اعم از عرضه، تبلیغ، فروش و ارسال محصول، در چارچوب این قرارداد و قوانین کشور، می‌تواند آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی مناسب با هر فعالیت یا طرح را تصویب و به اطلاع کاربران برساند که در حکم قوانین و شرایط استفاده از دنیای ساز است.

(65) تامین کننده موظف است در ساعاتی که ذکر کرده پاسخگوی تیم خرید دنیای ساز باشد.

(66) اگر تامین کننده برای یک ماه هیچ گونه فعالیتی در دنیای ساز نداشته باشد یا در این مدت، برای ارسال محصول یا مشکلات دریافت محصول توسط خریدار اقدامی نکند، دنیای ساز علاوه بر لغو سفارشات ثبت‌شده و تسویه‌حساب با خریداران، مقررات خود را اعمال می کند.

(67) تامین کنندگان موظف هستند کالاها را از روشهای مرسوم ارسال کنند (مثلا تیپاکس یا چاپار).

(68) تکالیف مالیاتی قانونی کاربر و تشریفات اداری و قانونی آن بر عهده خود کاربر است و ارائه گزارش‌های مالیاتی دنیای ساز به سازمان امور مالیاتی، ارتباطی به کاربران و به‌ویژه تامین کنندگان ندارد و به هیچ عنوان نافی تکالیف قانونی آن‌ها نخواهد بود.

(69) هدایت بازدیدکنندگان یا کاربران دنیای ساز به بیرون از بازار دنیای ساز ممنوع است و دنیای ساز در صورت اطلاع از این موضوع، مجاز است علاوه بر اعمال مقررات خود، برای اطلاع از میزان معاملات و درآمد حاصله و وصول کارمزد خود اقدامات لازم را انجام دهد یا در صورت نیاز، کارمزد خود را از اعتبارات تامین کننده کسر کند. بدیهی است در صورت عدم اطلاع دنیای ساز، تامین کنندگان همچنان به دنیای ساز مدیون خواهند ماند.

(70) اخذ بیعانه، پیش‌پرداخت یا معاوضه فعلاً در دنیای ساز تعریف نشده است.

(71) همه مسئولیت‌های مغایرت محصول ارسال‌شده با شرح محصول، ویژگی‌ها، تعهد به زمان آماده‌سازی ارسال محصول، ضمانت و پشتیبانی پس از فروش و هر وعده یا تضمینی که تامین کننده داده است، بر عهده تامین کننده خواهد بود.

تبصره: آیین‌نامه سلامت و کیفیت محصولات دنیای ساز و دستورالعمل‌ اجرایی ارزیابی عملکرد تامین کننده جزئی لاینفک از مفاد این ماده محسوب می‌شوند و در حکم مقررات دنیای ساز هستند و موافقت با این قرارداد، به معنای موافقت با اجزای آن نیز هست.

(72) تامین کننده برای ارسال کالا باید از بسته‌بندی مناسب برای محافظت محصول استفاده کند و میزان مسئولیت خود را در نظر بگیرد و پاسخگو باشد.

(73) از آنجاییکه دنیای ساز به صورت بازارگاه واسطه فعالیت میکند (مانند باسلام) خود کالا و انباری برای دپو کالاها ندارد و بر اساس موجودی اعلام شده تامین کنندگان کالاها را موجود و یا ناموجود میکند، تامین کنندگان موظف هستند وضعیت موجود یا ناموجود شدن کالا و یا ارسال کالا را بلافاصله به تیم دنیای ساز اطلاع دهند.

(74) در صورت تخطی تامین کننده از مفاد این قرارداد، دنیای ساز می‌تواند دستورالعمل خود در برخورد با تامین کننده را اعمال نماید.

4.2. سهم طرفین از فروش
(75) کارمزد دنیای ساز بدلیل تغییر دائمی سیاست های فروش دنیای ساز (با توجه به رصد بازار رقبا) متفاوت خواهد بود.

(76) دنیای ساز در طرح‌های مختلف خود یا بر اساس توافق با کاربر می‌تواند به درصد کمتری از سهم پیش‌فرض موافقت کند. مدت اجرا و تاریخ آغاز محاسبه سهم توافق‌شده، بر اساس اعلام رسمی دنیای ساز یا طبق مفاد قرارداد اختصاصی با کاربر عمل خواهد شد.

(77) کارمزد دنیای ساز بصورت نقدی با تامین کنندگان محاسبه میشود.

(78) اپلیکیشن دنیای ساز یکی از ابزارهای وابسته به دنیای ساز است و استفاده کاربر از آن به معنای پذیرش این قرارداد و دیگر شرایط اختصاصی و اعلامی به وی، مانند سطوح دسترسی به گوشی همراه و اطلاعات آن است.

4.3. تبلیغات، بازارایابی و تخفیفات
(79) دنیای ساز می‌تواند، شرایط تبلیغات، بازاریابی یا تخفیفات را در درون بسترهای دنیای ساز یا بیرون از آن برای تامین کنندگان فراهم کند تا آنها بر اساس مقررات این قرارداد و شرایط اختصاصی طرح‌ها از آن شرایط استفاده کنند.

(80) کاربر با ثبت‌نام در هر طرح مربوط به تبلیغات، بازاریابی و تخفیفات دنیای ساز، موافقت خود را با شرایط طرح اعلام و صحت اظهارات و پاسخ‌های خود را تأیید می‌کند. بنابراین تخلف از این شرایط یا کشف اظهارات خلاف واقع، موجب اعمال مقررات دنیای ساز مندرج در این قرارداد یا طرح‌ها خواهد شد.

(81) تامین کننده در عرضه و تبلیغ عمومی محصولات، موظف است علاوه بر مقررات دنیای ساز، قوانین کشور را نیز به طور کامل رعایت کند.

4.4. گفتگوی مستقیم تامین کننده و خریدار
(82) امکان گفتگوی مستقیم تامین کننده با خریدار در حال تکمیل است که متعاقبا در همین صفحه اعلام میکردد.

(83) ارتباط کاربران از طریق دکمه چت آنلاین، مشمول مقررات انتشار و استفاده از محتوا در دنیای ساز می‌شود که در این قرارداد آمده است.

(84) در صورتی که شروع ارتباط و گفتگوی کاربران در دنیای ساز باشد اما معامله به خارج از دنیای ساز هدایت و انجام شود، دنیای ساز هیچ گونه تعهد و مسئولیتی در خصوص شرایط معامله، کیفیت، سلامت محصولات سفارشی و سوءاستفاده‌های مالی و غیرمالی نخواهد داشت.

4.5. امور مالی و تسویه‌حساب
(85) تسویه‌حساب فروش در دنیای ساز، صرفا برای تامین کنندگانی که احراز هویت شده اند انجام می‌شود و اگر به تشخیص دنیای ساز، هویت تامین کننده بر اساس اطلاعات و مدارک موجود احراز نشده باشد، تسویه‌حساب مشروط به تکمیل فرایند احراز هویت خواهد بود.

(86) پرداخت سهم تامین کننده بصورت لحظه ای از سمت دنیای ساز صورت می‌گیرد و دلیل آن سرعت بخشیدن به روند ارسال کالای مشتریان است.

(87) دنیای ساز طبق روند همه ساله خود به تامین کنندگان برتر جوایزی اهدا میکند.

(88) پس از ثبت سفارش، مبلغ سفارش (پس از کسر کارمزد) به حساب تامین کننده واریز خواهد شد. مبالغ اعمال شده در تراز مالی تامین کننده، به عنوان طلب دنیای ساز از تامین کننده می‌باشد.

(89) تامین کننده پس از دریافت وجه از دنیای ساز موظف است فورا برای ارسال کالا برای خریدار اقدام نماید.

(90) علاوه بر ثبت ارسال محصول توسط تامین کننده، دنیای ساز به صورت مجزا می‌تواند از ارسال و وصول محصولات کسب اطلاع و اطمینان پیدا کند.

(91) اختلافات مالی تامین کننده با خریدار یا دنیای ساز، اگر ترتیب دیگری در این قرارداد نیامده باشد، مشمول ماده مقررات حل اختلاف در دنیای ساز است که در فصل هفت این قرارداد آمده است.

(92) ممکن است اختلالات شبکه بانکی کشور باعث تأخیر در واریز وجوه توسط دنیای ساز گردد که نسبت به این مدت، اعتراضی مسموع نیست؛ با این حال دنیای ساز، در حد امکان نسبت به اطلاع‌رسانی این‌گونه تأخیرات اقدام خواهد کرد.

۵) مقررات خرید از دنیای ساز
5.1. مسئولیت دنیای ساز و تامین کننده و خریدار
(93) کاربران با کد تخفیف تنها قادر به خریداری کالا از دنیای ساز هستند و امکان نقد کردن و عودت وجه برای آن‌ها وجود ندارد.

(94) دنیای ساز هیچ نقش مستقیمی در تولید، انبارداری، آماده‌سازی و ارسال، بررسی کیفیت و سلامت و نیز قانونی بودن محصولات عرضه شده در خود یا صحت مجوزهای آنها را ندارد و کاربر با آگاهی از این موضوع، از دنیای ساز خرید می‌کند.

(95) دنیای ساز نسبت به هرگونه خسارت و نارضایتی ناشی از خرید و استفاده محصولات ارائه شده در دنیای ساز، مسئولیتی ندارد، بلکه حسب مورد، همه مسئولیت متوجه تامین کننده یا خریدار یا هردوی آنها خواهد بود. با این وجود، دنیای ساز با وضع قوانین و مقررات و نیز ایجاد ابزارها و امکانات متنوع، تلاش می‌کند شرایط خرید از دنیای ساز را تسهیل کند و مصالح مصرف‌کننده به نحو احسن رعایت شود.

(96) الزامات قانونی خرید الکترونیکی که در قوانین کشور وجود دارد در خرید از دنیای ساز نیز حاکم و جاری است و عدم آگاهی کاربر از آنها موجب حقی برای او نخواهد شد یا مسئولیتی برای دنیای ساز ایجاد نخواهد کرد.

(97) اپلیکیشن دنیای ساز یکی از ابزارهای وابسته به دنیای ساز است و استفاده کاربر از آن به معنای پذیرش این قرارداد و ملحقات آن و دیگر شرایط اختصاصی و اعلامی به وی، مانند سطوح دسترسی به گوشی همراه و اطلاعات آن است.

(98) تامین کننده می‌تواند برای تولید یا آماده‌سازی محصول و ارسال از مبدأ، زمانی را تعیین و ثبت کند. بنابراین خریدار با توجه به این بازه زمانی، محصول تامین کننده را خریداری میکند و نسبت به این بازه زمانی نمی‌تواند ادعایی داشته باشد.

(99) فاصله زمانی ارسال از مبدأ توسط تامین کننده تا تحویل به خریدار، به انتخاب نوع ارسال کننده (مانند خدمات تیپاکس یا چاپار) بستگی دارد و در صورت کوتاهی یا تقصیر تامین کننده، مسئولیت آن متوجه اشخاص حقیقی یا حقوقی ارائه‌کننده خدمات ارسال محصول است.

(100) هزینه ارسال محصولات رایگان است. مگر مواردی که در صفحه هزینه های ارسال ذکر شده است.

(101) تامین کننده می‌تواند برای فروش و ارسال محصول، محدویت مکانی (مانند یک یا چند شهر یا استان) در نظر بگیرد.

تبصره: در صورت خطای انسانی یا سیستمی، مشکل بر اساس بخش حل اختلاف این قرارداد حل‌ و فصل می‌گردد.

(102) تامین کننده در صورت تاخیر در ارسال جریمه میشود و این جریمه بصورت کد تخفیف در اختیار مشتری قرار میگیرد.

(103) در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت دنیای ساز، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای دنیای ساز محفوظ است.

(104) لازم به ذکر است افزودن کالا به سبد خرید به معنی رزرو کالا نیست و هیچ گونه حقی را برای مشتریان ایجاد نمی‌کند. همچنین تا پیش از ثبت نهایی، هرگونه تغییر از جمله تغییر در موجودی کالا یا قیمت، روی کالای افزوده شده به سبد خرید اعمال خواهد شد. بنابراین به مشتریانی که تمایل و تصمیم به خرید قطعی دارند، به‌ویژه درباره کالاهای ارائه شده تحت عنوان ویژه که دارای محدودیت تعداد هستند، توصیه می‌شود در اسرع وقت سفارش خود را نهایی کنند تا با اتمام موجودی یا تغییر قیمتی کالاها روبرو نشوند. شایان ذکر است سفارش تنها زمانی نهایی می‌شود که کاربران کد سبد خرید سفارش خود را دریافت کنند و بدیهی است که دنیای ساز هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به کالاهایی که در سبد خرید رها شده است، ندارد.

(105) تامین کننده نمی‌تواند کالایی که در لیست اقلام اساسی و دارای قیمت مصوب از سمت اتحادیه و … است را به قیمتی بالاتر به فروش برساند.

(106) در شرایط خاص مثل فروش ویژه، احتمال لغو شدن سفارش مربوط به محصولات به دلایلی مانند اتمام موجودی کالا وجود دارد و دنیای ساز مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش را متوقف کند.

(107) در صورت استفاده تامین کننده از شرکت‌ها و مراکز رسمی برای ارسال محصول، پیگیری و جبران خسارت احتمالی (مانند عدم تحویل محصول یا آسیب‌دیدگی آن در اثر حمل‌ونقل) مشمول قوانین و شرایط اعلامی آن شرکت‌ها و مراکز است؛ مانند شرکت پست و شرکت‌های خصوصی حمل کالا درون‌شهری و برون‌شهری. همچنین در صورت استفاده از مراکز غیررسمی و ثبت‌نشده، تمام مسئولیت متوجه تامین کننده است. البته در این موارد، دنیای ساز تمام تلاش خود را برای حل مشکل و رضایت خریدار انجام می‌دهد.

(108) در صورتی که موجودی محصولی در دنیای ساز به پایان برسد، حتی پس از اقدام مشتری به سفارش‌‏گذاری و صدور فاکتور، حق کنسل کردن آن سفارش برای دنیای ساز محفوظ است و مبلغ پرداخت شده توسط مشتری، نهایتا طی بیست روز واریز میگردد. (دلیل این زمان بندی مدت زمان برگرداندن مبلغ از حساب تامین کننده به حساب دنیای ساز و بعد از آن استرداد وجه از حساب دنیای ساز به حساب مشتری محترم میباشد)

(109) در صورت اهمال خریدار در هریک از مراحل فرایند خرید، اعم از تحویل تا ثبت رضایت، مسئولیت آن بر عهده وی خواهد بود و مسئولیتی متوجه دنیای ساز یا تامین کننده نخواهد بود. تشخیص اهمال به عهده‌ی تیم حل اختلاف دنیای ساز است.

(110) دنیای ساز همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و دنیای ساز تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

توجه داشته باشید که در زمان تحویل کالا، اگر ضرب دیدگی، له شدگی، شکستگی، پارگی و یا وجود سوراخ در کالا مشاهده نمودید از دریافت بسته خودداری نمایید و بسته را همان لحظه و به همان شکل اولیه به پستچی بدهید تا به مبدا برگرداند (طبق قانون تجارت الکترونیک، بدون چک کردن کالا برگه تحویل پستچی رو امضا نکنید و کالا رو تحویل نگیرید چون دریافت کالا توسط شما یعنی پذیرش صحت و سلامت کالای ارسالی)

(111) در صورت بروز مشکل در پردازش نهایی سبد خرید مانند اتمام موجودی کالا، مبلغ پرداخت شده به حساب مشتری واریز خواهد شد. مدت زمان این پرداخت حدود بیست روز است. (دلیل این زمان بندی مدت زمان برگرداندن مبلغ از حساب تامین کننده به حساب دنیای ساز و بعد از آن استرداد وجه از حساب دنیای ساز به حساب مشتری محترم میباشد)

(112) دنیای ساز مجاز است بدون اطلاع قبلی نسبت به توقف سفارش‌‏گیری جدید، اقدام و فروش خود را متوقف کند و کلیه سفارش‌‏های ثبت شده قبل از توقف سفارش‌‏گیری، پردازش و ارسال می‌‏شود. حق قطع فروش کلیه و یا بخشی از محصولات به هر دلیلی مانند اتمام موجودی کالا ، برای دنیای ساز محفوظ است.
در صورت بروز هرگونه خطا نسبت به درج قیمت و ارزش ریالی کالاهای موجود در سایت دنیای ساز، حق بلا اثر نمودن سفارش و خرید انجام شده توسط مشتری، برای دنیای ساز محفوظ است. دنیای ساز در اسرع وقت وجوه دریافتی را به حساب اعلام شده توسط مشتری واریز و عودت می‌نماید و مشتری با ورود به سایت دنیای ساز می‌پذیرد از این امر آگاهی داشته و در این خصوص ادعایی نخواهد داشت.

(113) لازم به ذکر است افزودن کالا به سبد خرید به معنی رزرو کالا نیست و هیچ گونه حقی را برای مشتریان ایجاد نمی‌کند. همچنین تا پیش از ثبت نهایی، هرگونه تغییر از جمله تغییر در موجودی کالا یا قیمت، روی کالای افزوده شده به سبد خرید اعمال خواهد شد. بنابراین به مشتریانی که تمایل و تصمیم به خرید قطعی دارند، به‌ویژه درباره کالاهای ارائه شده تحت عنوان ویژه که دارای محدودیت تعداد هستند، توصیه می‌شود در اسرع وقت سفارش خود را نهایی کنند تا با اتمام موجودی یا تغییر قیمتی کالاها روبرو نشوند. شایان ذکر است سفارش تنها زمانی نهایی می‌شود که کاربران کد سبد خرید سفارش خود را دریافت کنند و بدیهی است که دنیای ساز هیچ‌گونه مسئولیتی نسبت به کالاهایی که در سبد خرید رها شده است، ندارد.

سیاست قیمت‌‏گذاری در دنیای ساز مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است.

(114) با نهایت احترام به کاربران و با توجه به طیف گسترده سبد محصولات، دنیای ساز نمی‌تواند قیمت و موجودی نهایی کالاها را قبل از سفارش گذاری به صورت قطعی اعلام نماید. در مواردی بسیار نادر و در صورت وجود نوسان‌‏هایی در بازار و یا اشتباه در قیمت‌‏گذاری، اگر سفارشی قابل تحویل نباشد، دنیای ساز موظف است در اسرع وقت این موضوع را به فرد سفارش‌ ‏دهنده اطلاع دهد و سفارش را لغو نماید. لازم به ذکر است در صورتی که کالایی پس ثبت سفارش شامل کاهش قیمت شود، سفارش به روز رسانی و قیمت جدید اعمال می‏‌شود.

(115) مشتری مبلغ جداگانه‌‏ای بابت مالیات و عوارض ارزش افزوده پرداخت نمی‏‌کند و هزینه‏‌های بسته بندی و ارسال به عهده دنیای ساز است (به جز مواردی که در صفحه هزینه های ارسال ذکر شده است)

دنیای ساز در هیچ نقطه‏‌ای از کشور نمایندگی فروش و یا خدمات پس از فروش ندارد.

(116) بعضی از کالاها بدلیل تاخیر تامین کننده در ساخت یا واردات آنها حدود ۶۰ روز زمان ارسال دارند. حتما قبل از خرید این موضوع را در نظر بگیرید. از آنجاییکه بلافاصله بعد از ثبت سفارش مبلغ سفارش به حساب تامین کننده کالا واریز میگردد، در صورت کنسلی (چه از سوی تامین کننده و چه از سوی مشتری) امکان استرداد وجه سریع وجود ندارد و این پروسه نهایتا طی بیست روز انجام میگردد. (دلیل این زمان بندی مدت زمان برگرداندن مبلغ از حساب تامین کننده به حساب دنیای ساز و بعد از آن استرداد وجه از حساب دنیای ساز به حساب مشتری محترم میباشد). بنابراین اگر شرایط ما برایتان مناسب نیست از فروشگاههای فیزیکی خرید کنید.

مشتریان دنیای ساز بابت تاخیر در استرداد وجه، بر مبنای شاخص بانک مرکزی، سود روزشمار بر مبنای ۳۰ درصد سالانه، دریافت می‌کنند. در واقع مشتری هیچ ضرری بابت تاخیر در دریافت پولش نمیکند. این روند کاملا حلال و قانونی است و در حال حاضر توسط شرکت‌های بزرگ مثل تپسی در حال انجام است (تپسی سود روزشمار روی مانده اعتبار ریالی مسافران پرداخت میکند) تا مشتریها ضرر نکنند.

5.2. شرایط لغو سفارش و بازگرداندن محصول
(117) در راستای ایجاد سرویس‌‏های ارزش افزوده، دنیای ساز این امکان را ایجاد نموده تا کلیه کالاهایی که نیاز به تست دارند، تا هفت روز پس از تحویل، دارای فرصت تست باشند و هر گونه نقص فنی در دستگاه شامل سرویس تعویض بدون قید و شرط و فراتر از سرویس گارانتی محصول، می‏‌شود.
لازم به توجه است که ایرادهای اعلام شده توسط مشتری، توسط کارشناسان دنیای ساز کنترل و بررسی می‏‌شود و در صورت تائید وجود نقص فنی، کالا مشمول استفاده از سرویس فوق می‏‌شود. همچنین، این سرویس، اشکال‏‌های فنی که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‌‏شود.
آسیب‏‌های فیزیکی ناشی از حمل و نقل شامل استفاده از این سرویس نمی‏‌شود.
در صورتی که موجودی کالای آسیب دیده در دنیای ساز به اتمام برسد و دنیای ساز امکان تعویض کالای آسیب دیده با کالای جایگزین را نداشته باشد، می‌تواند مبلغ کالا را به حساب خریدار استرداد نماید و نوسان‏‌های قیمت باعث کاهش و یا افزایش این مبلغ نمی‌‏شود.

در نظر داشته باشید که هفت روز مهلت تست برای خریداران آنلاین میباشد.

(118) در صورت درخواست تأخیر در آماده‌سازی و ارسال سفارش توسط تامین کننده، طبق توافق تامین کننده و خریدار از طریق گفتگوی مستقیم (چت آنلاین) یا راه‌های ارتباطی دیگر که در دنیای ساز برقرار است عمل می‌شود و در صورت عدم توافق و درخواست بازگردان وجه از سوی خریدار، پس از داوری و تأیید دنیای ساز، مبلغ سفارش طبق مقررات دنیای ساز به خریدار بازگردانده می‌شود.

(119) در صورت انصراف خریدار از کل سفارش (همه محصولات سبد خرید) و قبل از ارسال آن از مبدأ توسط تامین کننده ، لازم است خریدار انصراف خود را از طریق گفتگوی مستقیم یا راه‌های ارتباطی دیگر که در دنیای ساز برقرار است به اطلاع دنیای ساز برساند و فقط در صورت تایید تیم پشتیبانی دنیای ساز استرداد وجه پذیرفته شده و طبق مقررات دنیای ساز به خریدار بازگردانده می‌شود.

(120) در سایر موارد پیش‌بینی‌نشده برای لغو سفارش یا بازگرداندن محصول، طبق توافق تامین کننده و خریدار یا آیین‌نامه‌های اجرایی دنیای ساز عمل خواهد شد و هرگونه اقدام تحت اشراف و بر اساس تشخیص تیم حل اختلاف دنیای ساز صورت خواهدپذیرفت.

۶) شرایط خاتمه قرارداد
(121) پایان دادن به قرارداد استفاده از خدمات دنیای ساز به شش صورت اتفاق می‌افتد:

تخلف کاربر و حذف کامل حساب کاربری، بر اساس تخلفاتی که در مفاد این قرارداد آمده است.
درخواست کتبی کاربر و موافقت دنیای ساز برای خاتمه کامل قرارداد.
فوت یا اثبات عدم اهلیت کاربر از زمان اطلاع دنیای ساز.
استفاده دنیای ساز از حق مالکیت خود برای فسخ یک‌طرفه قرارداد و مسدود کردن یا حذف حساب کاربری بر اساس مواد این قرارداد.
احکام صادره از مراجع قانونی و قضایی مبنی بر خاتمه رابطه قراردادی.
برخی مسائل به صورت موردی، به نحوی که تیم حل اختلاف دنیای ساز تشخیص دهد کاربر نمی‌تواند به کاربری خود ادامه دهد و حساب کاربری او باید حذف گردد.
تبصره: حذف حساب کاربری باعث نخواهد شد که اطلاعات اشخاص نزد دنیای ساز و تعهدات نسبت به دنیای ساز یا مشتریان یا اشخاص ثالث از بین برود.

(122) پس از خاتمه قرارداد و فسخ آن، هر گونه محتوای کاربر در دنیای ساز و پیش از پایان قرارداد، تا زمانی که دنیای ساز تشخیص دهد، برای خود دنیای ساز قابل‌دسترسی خواهد بود.

(123) پایان دادن به قرارداد یا فسخ آن به هر شکل، مانع از لزوم پرداخت صورت‌حساب‌های پرداخت‌نشده کاربر و دنیای ساز و صفر شدن تراز کاربران نخواهد بود. همچنین سفارش‌‏های ثبت شده قبل از خاتمه قرارداد، معتبر و الزام‌آور است؛ مگر این که میان دنیای ساز و کاربران (تامین کننده و مشتری) توافق جدیدی صورت گیرد.

(124) در صورت تخلف تامین کننده نسبت به انجام تعهدات پیش از پایان قرارداد و توافقات صورت‌گرفته، حق پیگیری قانونی برای دنیای ساز محفوظ است و دنیای ساز می‌تواند مطالبات و هزینه‌های خود و خریداران را به هر نحو ممکن وصول کند.

۷) مرجع تفسیر قرارداد و حل اختلاف
(125) واحد حقوقی دنیای ساز، مرجع تفسیر مفاد این قرارداد و تمامی ملحقات آن و اسناد مرتبط دیگر با این سند است و واحد حل اختلاف، مرجع رسیدگی به هر نوع اختلاف میان کاربران با دنیای ساز در حوزه خدمات و اسناد دنیای ساز است.

(126) هر اختلافی میان کاربران و دنیای ساز، ابتدا از طریق مذاکره در فضایی دوستانه و با حسن نیت کامل رسیدگی و حل‌و‌فصل خواهد شد و در صورت عدم حصول نتیجه، مسئله مطابق مفاد این سند و اسناد و مدارک مربوط به اختلاف پیش‌آمده، حداکثر ظرف مدت چهار ماه توسط داور یا داوران معرفی‌شده از سوی دنیای ساز رسیدگی خواهد شد. حکم این داور یا داوران، معتبر، قطعی و برای طرفین لازم‌الاجراست.

۸) درباره قرارداد
(127) استفاده کاربران از پلتفرم دنیای ساز، اعم از تامین کننده و خریدار، به‌منزله تأیید این قرارداد است.

(128) این دستورالعمل در 129 ماده تدوین شده است.

(129) “قوه قهریه”
تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، دنیای ساز هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

 

اینستاگرام دنیای ساز

شماره تلفن دنیای ساز

02144879833

بهترین راه ارتباط با دنیای ساز از طریق دکمه چت آنلاین (پایین صفحه سمت راست) است

پاسخگویی بصورت 24 ساعته حتی تعطیلات

 

 

1 دیدگاه در “قوانین دنیای ساز

  1. 9900616563 مدرس موسیقی شریفی رشت گفت:

    سلام من از این شماره پیامک گرفتم ؟؟!! ۰۹۸۹۹۹۹۱۷۲۸۹۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *