بزرگ‌ترین ویولنیست هایی که تاکنون وجود داشته اند، چه کسانی هستند؟ در اینجا لیست ما از 25 مورد از برترین ها را مشاهده می‌کنید که بر اساس حروف الفبا فهرست شده اند؛ و قطعا هر فهرستی که به ونگروف و ویوالدی ختم شود، ارزش این را دارد که تا انتها آن را بخوانید…

جاشوا بل Joshua Bell (1967-)

از یک کودک اعجوبه تا یکی از برجسته ترین ویولنیست زمان ما. همه چیز در مورد او، از اجراها گرفته تا انبوه موی نمادین او، کیفیت فوق ستاره ای دارد. جاشوا بل همچنین با اجرای متروی واشنگتن دی سی، برخی از مورد بحث ترین لحظات در موسیقی کلاسیک را خلق کرد.

ویولنیستنیکولا بندتی (-1987) Nicola Benedetti

او یک مدافع خستگی ناپذیر برای ساز ویولن و به طور کلی آموزش موسیقی و یکی از بهترین ویولونیست هایی است که تا به حال وجود داشته است. می خواهید متأثر شوید؟ به سادگی «The Benedetti Foundation» را در گوگل جستجو کنید و به هر یک از ضبط‌های باورنکردنی نیکولا بندتی گوش دهید.

جرج آگوستوس پولگرین بریج تاور (1860-1778) George Augustus Polgreen Bridgetower

یک هنرمند بریتانیایی آفریقایی تبار. نوازندگی او چنان بتهوون را تحت تأثیر قرار داد که بتهوون در اصل سونات «کروتزر» خود را به او اهدا کرده بود؛ قطعه‌ای که در آن زمان توسط بسیاری غیرقابل اجرا تلقی می‌شد. برای بریج تاور که با آهنگساز بزرگ اختلاف پیدا کرد همه چیز ساده نبود – اما او یکی از استثنایی ترین ویولنیست ها است.

آرکانجلو کورلی (1713-1653) Arcangelo Corelli

همه ما عاشق سونات و کنسرتوهای ویولن هستیم، درست است؟ خوب، ما باید از آرکانجلو تشکر کنیم. این نوازنده زهی که در بولونیا و رم آموزش دیده بود، به سطوح نجومی از اطلاعات موسیقی و شهرت عمومی رسید. کورلی به‌عنوان بزرگترین ویولنیست در عصر خود شناخته می‌شد، و آهنگ‌های درخشان و مبتکرانه‌اش ویولن را به جایگاه فعلی‌اش در میان سازهای سولو ارتقا داد و در واقع به شکل‌گیری ارکستر به آن شکلی که امروزه می‌شناسیم و دوست داریم، کمک کرد.

جورجه انسکو (1955-1881) George Enescu

او به‌خاطر صدای تولیدی جامع‌اش از ساز و لحن نواختن محرکه‌اش، در میان رومانیایی‌ها یک خدا است و خوشبختانه در میان ویولنیست ها نیز به همین شکل است.

یوزف یواخیم (1831 – 1907) Joseph Joachim

یواخیم یک ویولونیست مجارستانی بود که بهترین دوست یوهانس برامس بود. انرژی و نوازندگی باورنکردنی او، یواخیم را به یکی از پرتقاضاترین و با ارتباط ترین نوازندگان نیمه دوم قرن نوزدهم تبدیل کرد. کنسرتو ویولن برامس را دوست دارید؟ از یوزف تشکر کنید.

میدوری (-1971) Midori

میدوری از زمانی که موفق شد دو سیم شکسته E را در یک اجرا در مقابل لئونارد برنشتاین فتح کند، یک اسطوره بوده است.

هیلاری هان (-1979) Hilary Hahnویولنیست

یک تجربه‌گر واقعی؛ رویکرد نوآورانه هان، ویولن را برای عصر مدرن متحول کرده است. او در رسانه های اجتماعی نیز فوق العاده است و لذت موسیقی خود را به نسل های بعد از آن می آورد…

یاشا هایفتز (1987-1901) Jascha Heifetz

هنگامی که اسطوره ویولن، فریتس کرایسلر، برای اولین بار نواختن هایفتز را شنید، گفت: “ما نیز ممکن است ویولن های خود را برداریم و آنها را روی زانوی خود بشکنیم.” به اندازه کافی منصفانه است.

جنین یانسن Janine Jansen (1978 – )

ویولونیست هلندی، جنین یانسن، متخصص باخ با لحنی رمانتیک که شبیه هیچ‌کس دیگری نیست، به نظر می‌رسد که همیشه در خط مقدم دنیای ویولن بوده است.

فریتس کرایسلر (1962-1875) Fritz Kreisler

کرایسلر پیشگامی بود که با لحنی کاملاً قابل تشخیص، احساسات را از ساز خود خارج می‌کرد. اما او همچنین آهنگساز آثار بسیار دشوار و افسانه ای برای ویولن نیز بود و میراث و تأثیر خود را برای همیشه حفظ کرد.

گیدون کرمر (– 1947) Gidon Kremer

سبک کرمر لتونیایی به همان اندازه که با باروک برابر است با موسیقی معاصر نیز هست. سبک او آنقدر سازگار و آینده نگرانه است که بسیار باورنکردنی است که او می تواند چنین شخصیتی را به نوازندگی خود تزریق کند.

یهودی منوهین (1999-1916) Yehudi Menuhin

تعداد کمی از ویولونیست ها می توانند ادعا کنند که مسئول معرفی نسل جدیدی از نوازندگان درجه یک ویولن هستند، اما Yehudi Menuhin قطعا می تواند. او یک مربی مبتکر و پرشور و همچنین یک اجرا کننده عالی است.

ویکتوریا مولووا (- 1959) Viktoria Mullovaویولنیست

مولووای روسی پس از فراری چشمگیر از KGB در جریان تور کنسرت به فنلاند، به تیتر خبرها تبدیل شد. با این حال، واضح است که استعداد مولووا برای طفره رفتن دیپلماتیک بیشتر از مهارت های ویولن او بود.

آنه-سوفی موتر (- 1963) Anne-Sophie Mutter

ویولونیست آلمانی، آنه-سوفی موتر در ابتدای کار خود توسط رهبر ارکستر بزرگ، هربرت فون کارایان راهنمایی شد و همین امر قطعا استعداد فوق العاده او را نشان می دهد. او به جای آثار قدیمی، قهرمان بزرگ آثار مدرن است و به همین دلیل، وجود او برای رشد ساز حیاتی است.

ژینت نوو (1949-1919)

به‌طور غم‌انگیزی، نوو در 30 سالگی در یک سانحه هوایی جان باخت، چیزی که با وعده‌های بی‌ثمر بسیار او غم‌انگیزتر شد. او یک بار داوید اویستراخ را در مسابقه Wieniawski شکست داد و در حال ضبط چند نوار کلاسیک بود. وسوسه انگیز است که تصور کنیم آن نوارها دقیقاً چه چیزی ممکن است باشند.

داوید اویستراخ (1974-1908)

وقتی شوستاکوویچ و خاچاتوریان کنسرتوهای ویولن خود را به کسی تقدیم می کنند، می دانید که کار او خوب است. اویستراخ یک افسانه بود.

نیکولو پاگانینی (1840-1782) Niccolò Paganini

هیچ ویولونیست دیگری در تاریخ، به اندازه‌ی پاگانینی تأثیر و قدرت بر نحوه نواختن ساز نداشته است. آهنگسازی ها، اجراهای افسانه ای، و حتی یک فیلم زندگینامه ای مجلل با بازی دیوید گرت؛ چه میراثی.

ایتساک پرلمان (-1945)

تعداد کمی به اندازه ایتساک پرلمان برای محبوبیت ویولن تلاش کرده اند. ستاره بسیار آراسته و بسیار مورد احترام، که در فهرست شیندلر جان ویلیامز نیز حضور داشته است.

پابلو دو ساراساته (1908-1844) Pablo de Sarasate

اگر ساراساته فقط حماسه خود «Zigeunerweisen» را نوشته بود، او همچنان یک افسانه مطلق بود. اما ساراساته یک اجراکننده با استعداد فوق العاده نیز بود.

گیل شاهام (-1971) Gil Shaham

اگرچه شاهام احتمالاً همیشه سرنوشت بزرگی داشت، اما او با نواختن کنسرتوهای بروخ و سیبلیوس، در کنسرتی در سال 1989، جای ایتساک پرلمن را پر کرد.

آیزاک استرن (2001-1920) Isaac Stern

استرن نیروی محرکه برخی از بزرگترین نوازندگان نسل بعد از خود بود؛ از جمله یویو ما و ایتساک پرلمن. اما قبل از هر چیز، همیشه نحوه اجرای استرن بود که او را به یک ستاره تبدیل می کرد.

ماکسیم ونگروف (-1974) Maxim Vengerovویولنیست

یکی از بزرگان واقعی موسیقی امروز (و در واقع در هر دورانی)، ماکسیم ونگروف، متولد سیبری، یکی دیگر از اعجوبه های ویولن است. او اولین موسیقی‌دانی است که توسط یونیسف به عنوان سفیر حسن نیت بین‌المللی شناخته شد و اولین هنرمند انفرادی Classic FM است.

آنتونیو ویوالدی (1741-1678) Antonio Vivaldi

استاد ویولن باروک، و دارای تأثیری قابل ملاحظه بر ویولنی که امروزه نواخته می شود. جای تعجب نیست که کنسرتوهای او هنوز به عنوان یک زمین تمرین برای حرفه ای های امروزی عمل می کنند.

یوجین ایسای (1931-1858) Eugène Ysaÿe

او در خارج از محافل موسیقی چندان مطرح نیست، اما اوژن یسائه، ویولونیست و آهنگساز بلژیکی، برخی از جانوران مطلق رپرتوار را نوشته است – و به هر حال، او یک نوازنده نسبتاً بی‌نظیر نیز بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *