برای خرید پیانو کلیک کنید

★ آشنایی با اجزا و اصطلاحات پیانو دیجیتال ★
12 تیر 1401

میتوان پیانو دیجیتال را به دلیل وزن و هزینه ی کم جایگزین پیانو آکوستیک کرد البته صدای آن به پیانو آکوستیک نمیرسد اما دارای مزایای بسیاری است.

۱- صفحه کلید دیجیتال: کلیدهای سیاه و سفید که با فشار دادنشان مدار الکترونیکی و صدا تولید میشود که معمولا در آن از کلیدهای سبک سینتی سایزر و بدون وزن استفاده میشود ولی دارای کلیدهای وزنی و نیمه وزنی هم هست که حس و حال پیانو آکوستیک را ایجاد میکند.

۲- تنظیم کننده ی موسیقی کامپیوتری: نرم افزاری که معمولا با استفاده از MIDI ریتم و آکورد تولید میکند که البته سخت افزار الکترونیکی نیز میتواند همینکار را انجام دهد.

۳- سیستم روابط کاربری: این سیستم تعامل کاربر با کنترلرها مثل منوها و دکمه ها را ایجاد میکند و معمولا یک صفحه ی LCD دارد که درمورد صداهای ترکیبی و افکت ها اطلاعات میدهد.

۴- ژنراتور صدا: یک ماژول صدای دیجیتال که میتواند دستورات MIDI را پذیرش کند و صدای الکترونیکی ایجاد کند.

۵- بلندگو و تقویت کننده: یک تقویت کننده به تراشه ی تولید کننده ی صدا وصل میشود و آمپلی فایر هم به بلندگوهای کوچک و کم مصرف وصل میشود.

۶- پدال: در بیشتر پیانو دیجیتال هایی که شبیه به آکوستیک هستند وجود دارد و از سوئیچ های پیدال که در بازار هست میتوان استفاده کرد مخصوصا در مدل های قابل حمل و نقل.

۷- منبع تغذیه: امکان دارد صفحه کلید به یک سیستم منبع تغذیه ی داخلی مجهز باشد و صفحه کلیدهای مدرن مجهز به آداپتور برق متناوب هستند.

۸- کلاویه: پیانوی دیجیتال همانند آکوستیک ۸۸ کلید دارد ولی بعضی از آنها ۶۱ کلاویه یا حتی کمتر دارند. برای افراد مبتدی پیانویی که کلاویه هایش کامل است مناسب تر میباشد.

۹- پلی فونی: حداکثر صداهایی که پیانو در هر زمانی میتواند تولید کند. برای پیانیست های نیمه حرفه ای پلی فونی ۶۴ نت و برای حرفه ای ها ۱۲۸ نت یا بیشتر مناسب میباشد.

۱۰- صداهای متعدد و گوناگون: اصطلاحی به معنای حداکثر تعداد یادداشت ها که توسط مولد صدا در یک بار تولید میشود.

امیدواریم که این مقاله برای شما همراهان عزیز کاربردی بوده باشد.

 

 

برای خرید پیانو کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *